Galavečery

Klíčem je nepřetržité vzdělávání a rozšiřování znalostí, nejen v oblasti účetnictví, říká Pěva Čouková, ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU 2023

Přinášíme vám rozhovor s paní Pěvou Čoukovou, který byl připraven Komorou certifikovaných účetních a publikován v Bulletinu Komory certifikovaných účetních č. 1/2024 (s. 63). 


Neztrácejme čas, pojďme společně měnit svět účetnictví, říká Marcela Lonková, CEO společnosti This One, ÚČETNÍ FIRMY ROKU 2023

Přinášíme Vám rozhovor s paní Ing. Marcelou Lonkovou, který byl připraven Komorou certifikovaných účetních a publikován v Bulletinu Komory certifikovaných účetních č. 1/2024 (s. 60). 


Známe vítěze 1. ročníku soutěže SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023

Praha, 7. února 2024

Téměř 8 tisíc hlasujících, 79 nominovaných a 10 vítězů. To jsou čísla, která stojí za prvním ročníkem soutěže SLUTO DAŇOVÁ & ÚČETNÍ firma roku 2023. Tato historicky první soutěž spojuje síly dvou již etablovaných profesních soutěží, a to Daňař & Daňová firma roku a Účetní roku. Vedle ocenění těch nejlepších z nejlepších je záměrem nového konceptu soutěže též zdůraznit jedinečnost a vzájemnou provázanost daňové a účetní profese.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 7. února 2024 v prostorách Visionary v Holešovicích, kde se sešly významné osobnosti z daňové a účetní sféry


Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních roku 2022 se stala společnost PwC Česká republika. Kdo další bodoval v soutěži Daňař & daňová firma roku?

Praha, 8. února 2023 / DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2022

Ve středu 8. února se konal již 13. ročník soutěže Daňař & daňová firma roku. Během slavnostního večera bylo vyhlášeno celkem 14 vítězů různých kategorií. Do prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, pořadatele soutěže, byli pozvání všichni vítězové a další část publika sledovala vyhlašování v rámci online přenosu. 


Kdo se radoval z titulu ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2022?

Praha 6. prosince 2022 /  ÚČETNÍ ROKU 2022

Letošní vyhlášení výsledků soutěže ÚČETNÍ ROKU se konalo 6. prosince a proběhlo hybridní formou. Vítězové, porota a zástupci partnerů se společně sešli v prostorách pořadatele soutěže, společnosti Wolters Kluwer ČR, odkud probíhal online přenos.

Stejně jako v minulých letech poskytly odbornou záštitu soutěži Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky.


Osobnosti jako Tatjana Richterová, Jan Molín či Jiří Hlaváč bodovaly v soutěži DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2021. Kdo další získal titu

Praha, 9. února 2022 / DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2021

Odtajnění výsledků již 12. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku se i ve virtuálním prostoru neslo ve slavnostním duchu. Online přenos, při kterém bylo vyhlášeno celkem 14 vítězů z různých kategorií, se konal ve středu 9. února a byl vysílán z prostor společnosti Wolters Kluwer, pořadatele soutěže.


Nejlepší účetní firmou za rok 2021 je společnost ASB Czech Republic

Praha 1. prosince 2021 /  ÚČETNÍ ROKU 2021

Známe vítěze čtvrtého ročníku profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2021! Vyhlášení výsledků proběhlo stejně jako v minulém roce on-line formou. I když se vinou koronaviru nemohl uskutečnit slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků tak, jak by se slušelo, měla akce opět značnou účast. On-line přenos se konal ve středu 1. prosince 2021 a vysílal se z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, která je pořadatelem soutěže. Celým přenosem provázela účastníky Jana Víšková, moderátorka soutěže, a společnost jí dělali  jednotliví vítězové, kteří měli možnost převzít si ocenění osobně a říci pár slov divákům přímého přenosu. Vedle kategorií ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU byla vyhlášena kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU, která byla letos zařazena do soutěže poprvé.

Odbornou záštitu poskytly soutěži Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky.


Hned dva tituly v 11. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku získala Ivana Pilařová. Kdo další bodoval?

Praha, 9. února 2021 / DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2020

Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků soutěže Daňař & daňová firma roku se poprvé vinou koronaviru konal virtuálně. Nominovaní a další významné osobnosti z daňové sféry se mohli společně potkat v úterý 9. února na online vyhlášení výsledků již 11. ročníku soutěže, které bylo vysíláno z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, pořadatele soutěže. Celým přenosem, v jehož rámci bylo vyhlášeno celkem 14 vítězů ze 7 kategorií, hosty provázela s lehkostí a humorem moderátorka Jana Víšková.


Skupina KODAP se stala ÚČETNÍ FIRMOU ROKU 2020. Kdo získal titul ÚČETNÍ ROKU 2020?

Praha 1. prosince 2020 / ÚČETNÍ ROKU 2020

Netradiční formou, ale tradičně v dobré náladě, se v úterý 1. prosince 2020 uskutečnilo on-line vyhlášení výsledků již třetího ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Vinou koronaviru nemohl proběhnout slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků tak, jak je zvykem, i přesto však měla akce značnou účast.

On-line přenos soutěže ÚČETNÍ ROKU 2020 byl vysílán z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, která je pořadatelem soutěže. Stejně jako v minulých letech, poskytly soutěži odbornou záštitu Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky.


Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních za rok 2019 je společnost Deloitte. Kdo se stal Daňařem roku?

Praha 6. 2. 2020 / DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2019

Ve středu 5. 2. 2020 se v pražském hotelu International uskutečnil jubilejní desátý ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA roku. Během galavečera proběhlo slavnostní vyhlášení 14 vítězů ze 7 kategorií soutěže, pořádané společností Wolters Kluwer ČR. Ti nejlepší daňoví specialisté a osobnosti z oblastí daní byli oceněni na základě hlasování odborné i laické veřejnosti. Vedle toho byly oceňovány také tři Nejvstřícnější finanční úřady roku 2019, Nejžádanější zaměstnavatel v daních za rok 2019 a již podruhé byl vyhlášen žebříček Největších poradenských firem roku 2019, jehož sestavení podpořila mezinárodní poradenská síť ETL Global.


ÚČETNÍ ROKU 2019 Renáta Pavičová: „Soutěž jsem nebrala jako výzvu, ale jako ocenění mé dosavadní práce“

ROZHOVOR S ÚČETNÍ ROKU 2019
 
Renáta Pavičová je ředitelkou útvaru Finance a majetek v neustále se rozvíjející společnosti 3E PROJEKT, a. s., která působí v celé řadě odvětví od pivovarnictví a restauratérství až po zahraniční obchod. Renáta tak musí po odborné stránce zvládnout veškerou účetní problematiku a perfektně se orientovat v daňové oblasti. Samozřejmostí jsou měsíční i roční závěrky a každoroční daňová přiznání, audit a konsolidace, včetně mzdového účetnictví. Při tom všem zvládla svůj útvar modernizovat na poli elektronizace a automatizace účetnictví a vůbec celého informačního systému společnosti. Díky tomu dnes společnost využívá elektronickou výměnu dat a také robotizaci příjmu faktur. Při svém obrovském pracovním nasazení však nezapomíná ani na svůj volný čas – jejím největším koníčkem je kynologie, vede úspěšnou chovatelskou stanici bišonků.

ÚČETNÍ ROKU 2019 se stala Renáta Pavičová. Kdo získal titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019?

Praha 10. prosince 2019 / ÚČETNÍ ROKU 2019

Společnost Wolters Kluwer ČR pod odbornou záštitou Komory certifikovaných účetních a Svazu účetních České republiky uspořádala druhý ročník soutěže ÚČETNÍ ROKU. Slavnostní galavečer, při kterém si skleněnou plaketu odnesli čtyři ocenění, se uskutečnil v úterý 10. prosince 2019 v pražském hotelu International.


Jednatel vítězné ÚČETNÍ FIRMY ROKU 2019: „Vážíme si toho, že kvalitu práce hodnotí v soutěži odborníci znalí oboru“

ROZHOVOR - ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019
 
Ing. Tomáš Slavík je jednatelem poradenské společnosti SLUTO. Jeho firma s dlouhodobými zkušenostmi na poli účetnictví a daní, která je zároveň díky tomu, že využívá nejnovější technologie v oboru, také moderní společností s přeshraniční působností, se stala vítězem kategorie Účetní firma roku 2019.

Jednatelka Účetní firmy roku 2018: „Když se člověk nechopí nové výzvy, zavírá si dveře před úspěchem…“

ROZHOVOR - ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2018
 
Jak vypadalo vaše první pracovní ráno po galavečeru s vyhlášením výsledků?
Už večer cestou zpátky z galavečeru jsem neustále telefonovala nebo psala zprávy a přijímala gratulace od našich klientů. Ráno jsme tento skvělý úspěch oznámili i všem zaměstnancům, otevřeli šampaňské a společně to oslavili.

Vítězka titulu Účetní roku 2018: „Nejtěžší bylo nezakopnout, když jsem si šla pro cenu…“

ROZHOVOR S ÚČETNÍ ROKU 2018
 
Zeptali jsme se Ing. Vladimíry Přibylové, která na základě vyhodnocení odborné poroty získala ocenění Účetní roku 2018, na její zkušenosti s touto soutěží.

Ve čtvrtek večer se rozdávalo ocenění Daňař roku 2018

Praha 8. 2. 2019 / DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2018
 
V pražském hotelu International byli ve čtvrtek 7. února 2019 slavnostně vyhlášeni vítězové z již 9. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku 2018. V soutěži pořádné společností Wolters Kluwer ČR jsou na základě hlasování odborné i laické veřejnosti odměňováni ti nejlepší daňoví specialisté a osobnosti z oblastí daní. Vedle toho jsou oceňovány také tři Nejvstřícnější finanční úřady roku 2018 a Nejžádanější zaměstnavatel v daních za rok 2018. Novinkou letošního ročníku bylo vyhlášení žebříčku Největších poradenských firem roku 2018, jehož sestavení podpořila mezinárodní poradenská síť ETL Global.

ÚČETNÍ ROKU 2018: Již známe vítěze!

Praha 11. prosince 2018 / ÚČETNÍ ROKU 2018

Hotel International Praha, 11. prosince 2018, 17:00 hod. Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byli vyhlášeni vítězové prvního ročníku profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2018. Soutěž, kterou pořádá společnost Wolters Kluwer ČR a jejímž generálním partnerem byla UniCredit Bank, měla za cíl vybrat nejlepší profesní účetní/nejlepšího profesního účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice.

Nominace na vhodné kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU 2018 i nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2018 mohla široká veřejnost zasílat od 1. května do 17. srpna 2018. V průběhu podzimu pak porota rozhodla o vítězích obou kategorií.


ČSOB Daňař & daňová firma roku 2017: A vítězem se stává...

Praha 16. 2. 2018 /  ČSOB DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2017

Hotel International Praha, 15. února 2018, 17:00 hod. Právě v tento okamžik a na tomto místě byl zahájen slavnostní galavečer, na kterém byly zveřejněny výsledky již 8. ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma. Hlasování tohoto ročníku probíhalo od 3. listopadu 2017 do 12. ledna 2018. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů Daňovou osobnost roku, Daňaře roku v několika oblastech a Daňové naděje roku 2017. Široká veřejnost pak vybrala Nejžádanějšího zaměstnavatele a tři Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů.


Kdo bodoval v letošním ročníku soutěže ČSOB Daňař & daňová firma roku 2016

Praha, 16. 2. 2017 / ČSOB DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2016

Sedmý ročník soutěže je úspěšně za námi. Hlasování 7. ročníku soutěže probíhalo od 4. listopadu 2016 do 13. ledna 2017. Vítězi se stali zástupci státní i soukromé daňové sféry a i v tomto ročníku byl sehrán velmi vyrovnaný souboj mezi komerčním a státním daňovým sektorem. Celkem 8 000 hlasujících podpořilo některého ze 106 nominovaných daňařů či z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Laická i odborná veřejnost hlasovala prostřednictvím internetu o těch nejlepších z nejlepších v oblasti daní. Odborná daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů daňovou osobnost roku 2016, největší daňové hvězdy, daňové naděje, daňovou kancelář snů a finanční úřad snů. Široká veřejnost pak vybrala nejžádanějšího zaměstnavatele, nejlepšího lektora a TOP 10 nejvstřícnějších finančních úřadů. Dále byly vyhlášeny Daňový citron a nově tzv. Daňová třešnička. 


Soutěž ČSOB Daňař & daňová firma roku 2015: Vyrovnaná partie mezi státní a komerční sférou

Praha, 12. 2. 2016 / ČSOB DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2015

Soutěž ČSOB Daňař & daňová firma roku 2015 již zná své výsledky. Téměř 100 nominovaných daňařů, 200 územních pracovišť finančních úřadů a 7 000 hlasujících. Laická i odborná veřejnost hlasovala prostřednictvím internetu o těch nejlepších z nejlepších v oblasti daní. V celkem osmi kategoriích obsadili vítězné příčky zástupci komerční i státní daňové sféry. Hlasování tohoto ročníku soutěže probíhalo od 13. listopadu do 8. ledna. Daňová veřejnost tak zvolila z nominovaných kandidátů daňovou osobnost roku 2015, největší daňové hvězdy, daňové naděje a daňovou kancelář snů. Široká veřejnost pak vybrala nejžádanějšího zaměstnavatele, nejlepšího lektora a TOP 10 nejvstřícnějších finančních úřadů a přidělila Daňový citron. 


Era Daňař & daňová firma roku 2014: Finanční správa bodovala

Praha, 23. ledna 2015 / Era DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2014

Pracovníci finanční správy i celá územní pracoviště finančních úřadů bodovala v soutěži „Era Daňař & daňová firma roku 2014“, pořádané společností DaněMEDIA s.r.o. a Era. V pátém ročníku soutěže specialistů ze státní i komerční daňové sféry se soutěžilo celkem v osmi kategoriích – daňová osobnost, nejvstřícnější územní pracoviště, nejlepší lektor, největší daňové hvězdy v jednotlivých oborech specializace, největší daňové naděje a daňová kancelář snů. Soutěžilo se také o nejžádanějšího zaměstnavatele v daních, ale i o „daňový citron“.


Era Daňař & daňová firma roku 2013: Daňové veřejnosti nejvíce vadí časté změny v legislativě

Praha, 27. ledna 2014 / Era DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2013

Čtvrtý ročník soutěže Era Daňař & daňová firma roku 2013 potvrdil nespokojenost veřejnosti s častými změnami daňové legislativy. Neustálé změny v zákonech dostaly stejně jako loni anticenu Daňový citron roku. Nejvstřícnější pracovníci finančních úřadů jsou podle veřejného hlasování na internetových stránkách www.danarroku.cz v Jihomoravském kraji.