Era Daňař & daňová firma roku 2014: Finanční správa bodovala

FINANČNÍ SPRÁVA BODOVALA V SOUTĚŽI DAŇAŘ ROKU

Praha, 23. ledna 2015
 
Pracovníci finanční správy i celá územní pracoviště finančních úřadů bodovala v soutěži „Era Daňař & daňová firma roku 2014“, pořádané společností DaněMEDIA s.r.o. a Era. V pátém ročníku soutěže specialistů ze státní i komerční daňové sféry se soutěžilo celkem v osmi kategoriích – daňová osobnost, nejvstřícnější územní pracoviště, nejlepší lektor, největší daňové hvězdy v jednotlivých oborech specializace, největší daňové naděje a daňová kancelář snů. Soutěžilo se také o nejžádanějšího zaměstnavatele v daních, ale i o „daňový citron“.

A jaké byly výsledky z pohledu státní daňové sféry? 

Laická i odborná veřejnost hlasovala na internetu a posílala své hlasy téměř 80ti nominovaným daňařům. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v Praze 23. ledna 2015. Z celkem 35 předaných diplomů oceněným výhercům jich 16 převzali pracovníci finanční správy.  

„Role finančních úřadů jako správců daně není vůbec jednoduchá. Podle letošních výsledků soutěže se však opět potvrdilo, že pracovníci Finanční správy ČR se této nelehké úlohy zhostili s velkou profesionalitou. Mám velkou radost z toho, že nás veřejnost vnímá pozitivně. Zpětná vazba o tom, co děláme dobře a co špatně, je pro nás velice důležitá a přínosná,“ shrnul výsledky soutěže generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček.

Daňovou osobností roku 2014 se za státní daňovou sféru stala Eva Kostolanská z Odvolacího finančního ředitelství. Své loňské vítězství v kategorii Nejlepší lektor/ka v daních obhájila Iva Rindová z FÚ pro Královohradecký kraj. Největší daňové hvězdy a největší daňové naděje roku 2014 pracují na Specializovaném finančním úřadu, jmenovitě Karel Alexa a Jan Oliva. V pomyslné jedenáctičlenné kanceláři snů zasedli i dva pracovníci finanční správy – již jmenovaný Jan Oliva a dále Tomáš Rozehnal z Odvolacího finančního ředitelství.

Jako nejvstřícnější územní pracoviště finančního úřadu za rok 2014 hlasující ocenili územní pracoviště v  Českých Budějovicích, Hlučíně, Hradci Králové, Jihlavě, Ostravě I, Plzni, Praze 1, Rumburku, Znojmě a Žďáru nad Sázavou (řazeno abecedně). 

A kdo si odnesl kyselý „daňový citron“? Na otázku, co vás nejvíce tíží aneb co byste uvítali, aby politici upravili v daňových zákonech, odpovědělo nejvíce hlasujících jednoznačně – „nestálé právní prostředí“.  
 
Kompletní výsledková listina k dispozici zde
Fotogalerie zde.
 
Ing. Petra Petlachová                        
Ředitelka Odboru komunikace, tisková mluvčí        
Generální finanční ředitelství