Jednatel vítězné ÚČETNÍ FIRMY ROKU 2019: „Vážíme si toho, že kvalitu práce hodnotí v soutěži odborníci znalí oboru“

ROZHOVOR

Ing. Tomáš Slavík je jednatelem poradenské společnosti SLUTO. Jeho firma s dlouhodobými zkušenostmi na poli účetnictví a daní, která je zároveň díky tomu, že využívá nejnovější technologie v oboru, také moderní společností s přeshraniční působností, se stala vítězem kategorie Účetní firma roku 2019.

 

Vzpomenete si, jak vypadalo Vaše první pracovní ráno po galavečeru s vyhlášením výsledků?

Běžné pracovní ráno s mobilním telefonem a e-mailem plným gratulací. :-)

 

Co Vás nejvíc motivovalo zúčastnit se soutěže ÚČETNÍ FIRMA ROKU?

Snaha o dosažení ohodnocení kvality vývoje naší firmy v rámci 20 let existence.

 

Co byla pro Vás v soutěži největší výzva? Co bylo nejtěžší?

Vybrat jen 10 klientů pro reference. Nakonec jsme jich zaslali 27...

 

Mnoho lidí se bohužel domnívá, že tento typ soutěže je „předem rozhodnutý“, že nejde o skutečný profesionální výběr těch nejlepších, a že tudíž nemá smysl se vůbec hlásit. Pokud byste měl přesvědčit kolegu či kolegyni, aby se soutěže zúčastnili, co byste jim řekl?

Už jsem to pronesl při poděkování po předání ceny. Za nás si vážíme, a dáváme to samozřejmě i při diskuzích na vědomí, že kvalitu práce hodnotí odborníci znalí oboru, především z VŠE, Svazu účetních, Komory certifikovaných účetních atd. To je dostatečná garance objektivity.

 

Ovlivnila nějak soutěž Vaši další práci? Vnímají Vaši klienti, kolegové nebo i přátelé či rodina nějak úspěch Vaší firmy v soutěži?

Jednoznačně ano. Klienti dostali potvrzení, že jejich výběr dodavatele účetních služeb byl správný, zájemci v rámci výběrových řízení berou vítězství jako jeden z parametrů rozhodování, zaměstnanci si váží toho, v jaké firmě pracují, a v osobním životě se ukázalo, že naše dlouholetá práce měla smysl a je oceněná.

 

Jaké máte plány do budoucna, co se týká profesního rozvoje?

To je celkem legrační, protože já osobně plánuji během dalších dvou let předat veškeré mnou realizované práce ve firmě kolegům, a tím bych chtěl dovršit roky plánovanou změnu, že nebudu ve firmě nepostradatelný. :-) A jsem do určité míry spokojený z toho, v jaké kondici firmu postoupím k řízení kolegům.