Jednatelka Účetní firmy roku 2018: „Když se člověk nechopí nové výzvy, zavírá si dveře před úspěchem…“

Jak vypadalo vaše první pracovní ráno po galavečeru s vyhlášením výsledků?
Už večer cestou zpátky z galavečeru jsem neustále telefonovala nebo psala zprávy a přijímala gratulace od našich klientů. Ráno jsme tento skvělý úspěch oznámili i všem zaměstnancům, otevřeli šampaňské a společně to oslavili.

Co Vás nejvíc motivovalo zúčastnit se soutěže?
Vždycky se snažíme dělat naši práci co nejlépe. Snažíme se být nejlepší a obsloužit klienta nejlépe, jak to jde. Proto když se naskytla příležitost zúčastnit se soutěže o nejlepší účetní firmu roku, neváhali jsme ani chvíli. Chtěli jsme vědět, jak jsme na tom v porovnání s konkurencí v rámci celé republiky. Konzultovali jsme to s našimi VIP klienty a ti nás podpořili. A vyplatilo se nám to.

Co byla pro Vás v soutěži největší výzva, co bylo nejtěžší?
Soutěž sama o sobě byla velká výzva, protože se jednalo o celorepublikovou soutěž, která v našem oboru chyběla, a chtěli jsme uspět. Soutěží jsme žili v podstatě od července loňského roku, kdy jsme začali připravovat přihlášku, a žijeme jí svým způsobem až doteď. Nedá se říct, co bylo nejtěžší. Celé to období bylo zvláštní a plné napětí a očekávání.

Pokud byste měla přesvědčit kolegu či kolegyni, aby se soutěže zúčastnili, co byste jim řekla?
Řekla bych jim, že účastí v soutěži nemůžou nic ztratit, naopak mohou jen získat.

Ovlivnila nějak soutěž vaši další práci? Vnímají vaši klienti, kolegové nebo i přátelé či rodina nějak váš úspěch v soutěži?
Úspěch v soutěži pro nás samozřejmě hodně znamená. Je důležitý pro naši reklamu a inzerci našich služeb. Když se noví klienti rozhodují pro novou účetní kancelář, je ocenění „Účetní firma roku“ velkým plusem. Během letošního roku nás oslovilo hodně nových klientů.

Kdybyste se dnes měla rozhodnout, zda se Účetní firmy roku zúčastníte, jak by vaše rozhodování vypadalo?
Když se člověk nechopí nové výzvy nebo nové možnosti, tak si zavírá dveře před případným úspěchem. Proto bychom se jednoznačně znovu rozhodli PRO účast v soutěži.

Jaké máte plány do budoucna, co se týká profesního rozvoje?
Plánujeme hlubší vzdělávání našich zaměstnanců, protože jejich znalosti a zkušenosti jsou základem pro naši práci. Chceme využít možnosti, které nabízí naše Komora certifikovaných účetních teď od podzimu 2019. Rovněž jsme společně s IT firmou začali pracovat na změně v technologii zpracování dat.